Mercedes-Benz Forum banner

Diefstalbeveiliging geactiveerd

182K views 33 replies 22 participants last post by  DEVOURS  
#1 ·
Gisteren kreeg ik een bericht op het scherm dat mijn "Anti-diefstalbeveiliging geactiveerd" was. Op dat moment werkte het hele Comand-systeem niet meer. Geen audio, geen navigatie, niets. De auto functioneerde verder normaal.

Tot dat moment was er niets bijzonders gedaan. De auto stond 's nachts op slot, ik ontgrendelde hem met de sleutelhanger, stapte in, startte de auto, de dingen werkten ongeveer 5 seconden, toen verscheen het bericht.

Ik bracht hem naar de dealer en ze resetten het systeem (op de parkeerplaats). Ik denk dat hij gewoon de fabrieksinstellingen uit het menu heeft gereset, maar ik ben er niet 100% zeker van. Ik weet dat de auto zich niet heeft verplaatst van waar hij geparkeerd stond.

Moest alles opnieuw programmeren - telefoons, voorkeuzes, enz. Ik vroeg wat het probleem veroorzaakte en ze zeiden dat het een software-"glitch" was. Dat is alles wat ze te bieden hadden. Ze zeiden dat als het opnieuw gebeurt, ik het moet brengen en ze zullen het nader bekijken.

Nog iemand dit probleem gehad?

Terzijde, wat is het nut van deze antidiefstal, aangezien de auto normaal functioneert?
 
#2 ·
Interessant. Is me nog niet overkomen en ik heb bijna 10.000 km. Ik wil graag weten wat de kleine "knop" is aan de voorkant van het dashboard waar het de voorruit raakt. Ik geloof dat het een anti-diefstal lampje is en het knippert waarschijnlijk als het geactiveerd is, maar de B wordt niet geleverd met een anti-diefstal alarm dus het lijkt overbodig.

Kan het via de computersoftware geactiveerd worden om te "activeren" wanneer je je deuren op slot doet om de indruk te wekken dat je een anti-diefstal apparaat hebt?
 
#5 ·
@snoopy: Ik denk dat die 'knop' waar je het over hebt de omgevingslichtsensor is. De auto zou die gebruiken om te bepalen wanneer de koplampen moeten worden ingeschakeld en de instrumentenverlichting aan te passen, indien ingesteld op Automatisch.
Interessant, bedankt. Ik vind het grappig dat er nergens informatie over te vinden is, maar dat hij wel gewoon zichtbaar op het dashboard zit.
 
#6 ·
Gisteren kreeg ik een bericht op het scherm dat mijn "Anti-diefstalbeveiliging geactiveerd" was. Op dat moment werkte het hele Comand-systeem niet meer. Geen audio, geen navigatie, niets. De auto functioneerde verder normaal.

Heeft iemand anders dit probleem gehad?

Terzijde, wat is het nut van deze antidiefstal, aangezien de auto normaal functioneert?
Dit is me dus gisteravond overkomen. Op weg naar het huisje toonde het Audio 20-scherm de melding: Anti-diefstalbeveiliging geactiveerd - Bezoek uw dichtstbijzijnde Mercedes-Benz dealer.

Deze melding verscheen zowel op het kleinere dashboarddisplay als op het grotere Audio 20-display. Ik had geen toegang tot telefoon, radio, media, systeem of iets anders. Dus nu is mijn Audio 20-systeem nutteloos en het lijkt erop dat ik volgende week naar de dealer moet om dit te laten bekijken. Ironisch genoeg is er geen antidiefstalbeveiliging beschikbaar voor de B250 uit 2015. Toen ik mijn auto kocht (Star Motors Ottawa) vroeg ik de onwetende MB-verkoper naar een alarmsysteem. Hij zei ja, ja, geen probleem, hier zijn kosten van $ 215 voor, die ik betaalde. Het bleek dat deze vergoeding helemaal geen alarm was. Er is geen alarmsysteem beschikbaar voor de B20 en waar ik voor betaalde waren 4 kleine beveiligingsstickers die ze op de deurlijsten plakten. Wat een afzetterij. Deurstickers zijn absoluut geen afschrikmiddel voor autodiefstal. :frown
 
#7 ·
Dit is me gisteravond overkomen. Op weg naar het huisje toonde het Audio 20-scherm de melding: Anti-Theft Protection Activated - Please visit your nearest Mercedes-Benz dealer. Deze melding verscheen zowel op het kleinere dashboarddisplay als op het grotere Audio 20-display. Ik had geen toegang tot telefoon, radio, media, systeem of iets anders. Dus nu is mijn Audio 20-systeem nutteloos en het lijkt erop dat ik volgende week naar de dealer moet om dit te laten bekijken. Ironisch genoeg is er geen antidiefstalbeveiliging beschikbaar voor de B250 uit 2015. Toen ik mijn auto kocht (Star Motors Ottawa), vroeg ik de onwetende MB-verkoper naar een alarmsysteem. Hij zei ja, ja, geen probleem, hier zijn $ 215 kosten voor, die ik heb betaald. Het bleek dat deze vergoeding helemaal geen alarm was. Er is geen alarmsysteem beschikbaar voor de B20 en waar ik voor betaalde waren 4 kleine Security Protection-stickers die ze op de deurpanelen plakten. Wat een afzetterij. Deurstickers zijn absoluut geen afschrikmiddel voor autodiefstal. :frown
Ik ben erg verbaasd dat de B250 uit 2015 niet wordt geleverd met een antidiefstalalarmsysteem, aangezien de meeste goedkopere Japanse/binnenlandse auto's dit standaard hebben. Heeft u geprobeerd een deur van binnenuit te openen toen het voertuig eerder met de SmartKey was vergrendeld? Dit activeert het antidiefstalalarmsysteem volgens de gebruikershandleiding. Ik zal dit vanavond proberen om te zien wat er gebeurt. Ik heb een Command Online en keyless start-optie en ik heb nog nooit zo'n bericht gezien. Misschien gebeurt dit wanneer de auto de startonderbrekerchip van de SmartKey niet detecteert en het antidiefstalsysteem activeert? Ik hoef de sleutel nooit in het sleutelgat te steken, dus misschien is het anders zonder de keyless start-optie.
 
#9 ·
Ik heb wat onderzoek gedaan naar deze foutmelding en dit gevonden. Het heeft niets te maken met het antidiefstalsysteem in de auto.

Er staat een bericht "Antidiefstalbeveiliging actief" op mijn COMAND-scherm.

Wanneer een COMAND-unit in een voertuig wordt geïnstalleerd (of dit nu tijdens de productie of als vervanging is), is deze uitgerust met een pincode. Deze pincode wordt gekoppeld aan het VIN en is afhankelijk van het communicatienetwerk in het voertuig voor validatie. De netwerkcontrole van COMAND wordt bij het opstarten uitgevoerd en als het interne netwerk van het voertuig niet wordt gedetecteerd, wordt "Antidiefstalbeveiliging actief" weergegeven.

Het is belangrijk op te merken dat dit bericht NIET gerelateerd is aan het antidiefstalalarm van het voertuig.

Een van de onderstaande procedures verwijdert het bericht tijdelijk en stelt u in staat de werking van de COMAND-unit te hervatten.

Let op: dit zijn tijdelijke oplossingen. We raden u aan een erkende Mercedes-Benz-dealer te bezoeken om deze situatie permanent op te lossen.

· Houd de aan/uit-knop van de COMAND ongeveer tien seconden ingedrukt

Of

· Start uw voertuig opnieuw op
 
#24 ·
Ik heb wat onderzoek gedaan naar deze foutmelding en dit gevonden. Het heeft niets te maken met het antidiefstalsysteem in de auto.

Er staat een bericht "Anti-diefstalbeveiliging actief" op mijn COMAND-scherm

Wanneer een COMAND-unit in een voertuig wordt geïnstalleerd (ofwel tijdens de productie of als vervanging), is deze uitgerust met een pincode. Deze pincode wordt gekoppeld aan het VIN en is afhankelijk van het communicatienetwerk in het voertuig voor validatie. De netwerkcontrole van COMAND wordt bij het opstarten uitgevoerd en als het interne netwerk van het voertuig niet wordt gedetecteerd, wordt "Anti-diefstalbeveiliging actief" weergegeven.

Het is belangrijk op te merken dat dit bericht NIET gerelateerd is aan het antidiefstalalarm van het voertuig.

Beide onderstaande procedures verwijderen het bericht tijdelijk en stellen u in staat om de werking van de COMAND-unit te hervatten.

Let op: dit zijn tijdelijke oplossingen. We raden u aan een erkende Mercedes-Benz dealer te bezoeken om deze situatie permanent op te lossen.

· Houd de aan/uit-knop van COMAND ongeveer tien seconden ingedrukt

Of

· Start uw voertuig opnieuw op
Hé, bedankt voor die tip van 10 seconden vasthouden van de commandoknop. Het werkte voor mij.

Dit kwam uit het niets. Hoewel ik de w212 2012 ongeveer 3 weken niet had gereden... Ik ging tanken en na het tanken startte ik en boem... het bericht verscheen. Geen waarschuwing. Geen controle over het systeem.

De auto 2 keer opnieuw opgestart. Nog steeds antidiefstalwaarschuwing.

Het probleem gegoogeld, uw forum tegengekomen, de commandoknop 10+-sec ingedrukt gehouden en het kwam terug.

Ik bedank u voor uw tip. Ik zal het opnieuw plaatsen als het weer gebeurt.

Bedankt.
 
#10 ·
Ik heb een paar dingen geprobeerd om te zien of de Canadese B-klasse een antidiefstalalarmsysteem heeft:

(1) Ik heb de auto vergrendeld met de afstandsbediening en de deur van binnenuit geopend. Er ging geen alarm af.
(2) Ik heb de auto weer van buitenaf vergrendeld, maar de ramen open gelaten. Toen opende ik de deur door de binnendeurklink van buitenaf te bereiken. Er ging geen alarm af.
(3) In beide bovenstaande gevallen heb ik geprobeerd de auto te starten door op de startknop te drukken, maar het lukte me niet om te starten. Ik kon de deur niet eens ontgrendelen door op de ontgrendelknop in de bestuurdersdeur te drukken. Vervolgens vraagt het multifunctionele display me om de startknop te verwijderen. Dat heb ik gedaan en ben met de sleutel gestart en de auto startte!

Ik ben er vrij zeker van dat de auto niet is uitgerust met een antidiefstalalarm! Wat denkt MB Canada in hemelsnaam, waarom we er geen nodig hebben? Is de Canadese B-klasse geen gemakkelijk doelwit om gestolen te worden? MB Canada biedt dit niet eens als optie aan! Dat doet me afvragen hoeveel ze om Canadese klanten geven.

Hoe dan ook, we hebben hier in Canada geen Mercedes Me en waarschijnlijk is dat de reden waarom ze geen antidiefstalalarm willen aanbieden. Dit vereist dat de auto meldingen stuurt voor het antidiefstalalarm om effectief te zijn. Weet iemand of MB een antidiefstalalarm aanbiedt op de C-, E- en S-klasse?

Ook heeft mijn afstandsbediening geen paniekknop. Het lijkt erop dat MB Canada niet denkt dat de B-klasse-eigenaar ooit in paniek zal raken.:confused:
 
#12 · (Edited)
Ik ben er vrij zeker van dat de auto niet is uitgerust met een antidiefstalalarm! Wat denkt MB Canada in hemelsnaam, waarom we er geen nodig hebben? Is de Canadese B-klasse geen gemakkelijk doelwit om gestolen te worden? MB Canada biedt dit niet eens als optie aan! Dat doet me afvragen hoeveel ze om Canadese klanten geven.

Hoe dan ook, we hebben hier in Canada geen Mercedes Me en waarschijnlijk is dat de reden waarom ze geen antidiefstalalarm willen aanbieden. Dit vereist dat de auto meldingen verzendt voor antidiefstalalarm om effectief te zijn. Weet iemand of MB antidiefstalalarm aanbiedt op de C-, E- en S-klasse?

Ook heeft mijn afstandsbediening geen paniekknop. Het lijkt erop dat MB Canada niet denkt dat B-klasse-eigenaren ooit in paniek zullen raken.:confused:
Bevestigd, er is GEEN alarmsysteem beschikbaar voor de 2015 B250.

Om het nog erger te maken, zijn we opgelicht door onze MB-dealer (Star Motors of Ottawa). Tijdens de eerste onderhandeling vertelde de verkoper ons dat ze Security Anti-Theft aanbieden voor de B250 voor $ 219, maar hij legde nooit precies uit wat het was. Er werd ons verteld dat we geen keuze hadden - we moesten het kopen. Natuurlijk gingen we ervan uit dat het een alarmsysteem was (wat anders kon het zijn), dachten we. De dag dat we het voertuig ophalen, komen we erachter wat ze bedoelden met hun $ 219 Security Anti-Theft. Het blijken 3 kleine stickers te zijn (zie foto) die op de voordeuren en de achterklep zijn geplakt. De verkoper verzekerde ons dat als een potentiële autodief de stickers ziet, hij (of zij) bang zou worden. Hahaha! Triest maar waar.

 
#16 ·
Gisteren kreeg ik een bericht op het scherm dat mijn "Anti-diefstalbeveiliging geactiveerd" was. Op dat moment werkte het hele Comand-systeem niet meer. Geen audio, geen navigatie, niets. De auto functioneerde verder normaal.

Tot dat moment was er niets bijzonders gedaan. De auto stond 's nachts op slot, ik ontgrendelde hem met de afstandsbediening, stapte in, startte de auto, de dingen werkten ongeveer 5 seconden, toen verscheen het bericht.

Ik bracht hem naar de dealer en ze resetten het systeem (op de parkeerplaats). Ik denk dat hij gewoon de fabrieksinstellingen uit het menu heeft gereset, maar ik ben er niet 100% zeker van. Ik weet dat de auto niet van zijn parkeerplaats is verplaatst.

Moest alles opnieuw programmeren - telefoons, voorkeuzes, enz. Ik vroeg wat het probleem veroorzaakte en ze zeiden dat het een software-"glitch" was. Dat is alles wat ze te bieden hadden. Ze zeiden dat als het opnieuw gebeurt, ik het moet brengen en ze zullen het nader bekijken.

Heeft iemand anders dit probleem gehad?

Afgezien daarvan, wat is het nut van deze antidiefstal, aangezien de auto normaal functioneert?
Gebeurde vandaag bij mijn E350 uit 2012. Alles stopte gewoon met werken - navigatie, audio, achteruitrijcamera. We zijn goed naar huis gereden. Serviceafdeling om 17.00 uur, dus ik moet wachten tot maandag om hem te brengen.
 
#17 ·
Het antidiefstalapparaat is absoluut gemonteerd op mijn Britse B200 en het werkt!!! Gisteren op de IOW-veerboot ging het alarm af terwijl we in de lounge zaten (een vereiste wanneer de veerboot onderweg is). We waren niet alleen, het rollen van het schip moet een aantal auto's hebben geactiveerd, wat blijkbaar de hele tijd gebeurt. Wat een herrie!!!!
 
#21 ·
Gisteren kreeg ik een bericht op het scherm dat mijn "Anti-diefstalbeveiliging geactiveerd" was. Op dat moment werkte het hele Comand-systeem niet meer. Geen audio, geen navigatie, helemaal niets. De auto functioneerde verder normaal.

Tot dat moment was er niets bijzonders gedaan. De auto stond 's nachts op slot, ik ontgrendelde hem met de sleutelhanger, stapte in, startte de auto, de dingen werkten ongeveer 5 seconden, toen verscheen het bericht.

Ik bracht hem naar de dealer en ze resetten het systeem (op de parkeerplaats). Ik denk dat hij gewoon de fabrieksinstellingen uit het menu heeft gereset, maar ik ben er niet 100% zeker van. Ik weet dat de auto niet van zijn parkeerplaats is verplaatst.

Moest alles opnieuw programmeren - telefoons, voorkeuzes, etc. Ik vroeg wat het probleem veroorzaakte, en ze zeiden dat het een software-"glitch" was. Dat is alles wat ze te bieden hadden. Ze zeiden dat als het opnieuw gebeurt, ik het moet brengen en ze zullen het nader bekijken.

Nog iemand dit probleem gehad?

Terzijde, wat is het nut van deze antidiefstal, aangezien de auto normaal functioneert?
Dit is me net overkomen. Ik heb de auto naar onze monteur gestuurd en blijkbaar was de batterij leeg en moest deze worden vervangen.
 
#22 ·
Gisteren kreeg ik een bericht op het scherm dat mijn "Anti-diefstalbeveiliging geactiveerd" was. Op dat moment werkte het hele Comand-systeem niet meer. Geen audio, geen navigatie, niets. De auto functioneerde verder normaal.

Tot dat moment was er niets ongewoons gedaan. De auto stond 's nachts op slot, ik ontgrendelde hem met de afstandsbediening, stapte in, startte de auto, de dingen werkten ongeveer 5 seconden, toen verscheen het bericht.

Ik bracht hem naar de dealer en ze resetten het systeem (op de parkeerplaats). Ik denk dat hij gewoon de fabrieksinstellingen uit het menu heeft gereset, maar ik ben er niet 100% zeker van. Ik weet dat de auto niet van zijn parkeerplaats is verplaatst.

Moest alles opnieuw programmeren - telefoons, voorkeuzes, enz. Ik vroeg wat het probleem veroorzaakte en ze zeiden dat het een software-"glitch" was. Dat is alles wat ze te bieden hadden. Ze zeiden dat als het opnieuw gebeurt, je hem moet brengen en ze zullen er dan nader naar kijken.

Nog iemand dit probleem gehad?

Terzijde, wat is het nut van deze antidiefstal, aangezien de auto normaal functioneert?
Had vanavond een probleem. 1e keer. 2013w/ 130k mijl. Niets ongewoons gedaan. Reed met de auto naar huis. Liet hem staan. Auto op slot gedaan. Volgende ochtend, weer normaal. Gewoon een glitch of misschien de sleutelhangerbeveiliging ingedrukt en de auto reageerde. Alles goed.
💘 mijn 13 3oo 4 matic luxe.
 
#27 ·
Veel mensen probeerden het goed te krijgen op zogenaamde diagnoseplaatsen. Zelfs geen hoofddealer, er werd mij verteld dat ik een nieuwe unit nodig heb voor 2500 euro. Tijdsverlies.
Ik kwam Mbnaviworld.nl tegen, ze zijn gespecialiseerd in dat soort dingen, neem contact op en hij zal het oplossen. Als hij het niet kan, kan het niet gedaan worden. Laat me weten hoe het gaat.
Contactformulier - Mbnaviworld.nl - Alles met infotainment voor het merk Mercedes

mbnaviworld.nl
mbnaviworld.nl
 
#29 ·
Welkom anmarie.stewart
1


Vul alstublieft uw profiel in om iedereen hier te helpen.
...

Vul alstublieft uw profiel in door het bouwjaar van uw auto toe te voegen, zodat het naast elke toekomstige post onder uw Avatar wordt weergegeven. ...Bedankt...



Rectangle Font Multimedia Electronic device Web page





Klik op ACCOUNTINSTELLINGEN en scrol omlaag naar 'Voertuigdetails' en 'Locatie', en klik vervolgens onderaan op 'Opslaan'.

Tenminste een staat zou goed zijn en zal worden getoond wanneer een lid met zijn cursor (pijl) over de vlag naast uw bericht beweegt.

  • Like
 
#34 ·
Welkom @Ordine

Vul alstublieft uw profiel in om iedereen hier te helpen.
...

Vul alstublieft uw profiel in door het jaar van uw auto toe te voegen, zodat het naast elke toekomstige post onder uw Avatar wordt weergegeven. ..Bedankt...



Rectangle Font Multimedia Electronic device Web page





Klik op ACCOUNTINSTELLINGEN en scrol omlaag naar 'Voertuigdetails' en Locatie, klik vervolgens onderaan op 'Opslaan'.

............
 
#30 ·
Mijn 2014 GLK250 had net een soortgelijk probleem, maar het schakelde de stroom volledig uit!!!! Niets werkte, kon zelfs geen dashboardlampje krijgen - niets (alsof mijn batterij was doorgesneden). Mijn batterij is pas 8 weken oud (vervangen bij de dealer), dus dat was het niet. Zelfs starten met startkabels werkte niet. Een vriend van me is een voormalig auto-ingenieur en hij stelde voor om de auto in "jump-modus" te laten staan met zijn Jeep aangesloten via startkabels en ongeveer 5-10 minuten stationair te laten draaien, daarna op te toeren en het opnieuw te proberen. De auto startte eindelijk en leek de beveiligingsvergrendeling te wissen en startte daarna weer als nieuw. De AAA-man zei dat hij dat eerder heeft gezien met Mercedes en dat ze de oorzaak niet kennen.
 
#31 ·
Gisteren kreeg ik een bericht op het scherm dat mijn "Anti-diefstalbeveiliging geactiveerd" was. Op dat moment werkte het hele Comand-systeem niet meer. Geen audio, geen navigatie, niets. De auto functioneerde verder normaal.

Tot dat moment was er niets bijzonders gedaan. De auto stond 's nachts op slot, ik ontgrendelde hem met de afstandsbediening, stapte in, startte de auto, de dingen werkten ongeveer 5 seconden, toen verscheen het bericht.

Ik bracht hem naar de dealer en ze resetten het systeem (op de parkeerplaats). Ik denk dat hij gewoon de fabrieksinstellingen uit het menu heeft gereset, maar ik ben er niet 100% zeker van. Ik weet dat de auto niet van zijn parkeerplaats is verplaatst.

Moest alles opnieuw programmeren - telefoons, voorkeuzes, etc. Ik vroeg wat het probleem veroorzaakte, en ze zeiden dat het een software-"glitch" was. Dat is alles wat ze te bieden hadden. Ze zeiden dat als het opnieuw gebeurt, ik het moet brengen en ze zullen het nader bekijken.

Nog iemand anders dit probleem gehad?

Afgezien daarvan, wat is het nut van deze antidiefstal, aangezien de auto normaal functioneert?
Ja, heb hetzelfde probleem. Ben je erin geslaagd de jouwe op te lossen?
 
#32 ·
Ik heb het een of twee keer gehad in mijn W246 met een Audio 20-systeem. Het heeft zichzelf na een paar uur opgelost. Ik heb nog steeds geen idee wat er gebeurd is, maar het systeem werkte daarna altijd prima met alle BT-apparaten etc. Omdat het niet meer is gebeurd na het vervangen van de batterij - en daarvoor zat de auto nog op de originele batterij waarmee hij de dealer verliet - is mijn theorie ergens in de buurt van problemen met lage spanning, maar het is slechts een wilde gok.
 
#33 ·
Hallo, ik had dezelfde fout en moest de command unit vervangen. Mijn Mercedes-dealer vertelde me dat het een veelvoorkomende fout is en dat Mercedes dit systeem/deze software niet meer gebruikt, omdat deze fout zonder reden steeds weer optreedt. Omdat er nu een nieuw systeem is geïnstalleerd, zouden ze geen terugroepactie of reparatieoplossing overwegen, of er zich volledig van distantiëren.